Jak pomoci

Zapojte se a pomozte nám ukončit testování kosmetiky a prostředků pro domácnost na zvířatech.

Jak můžete pomoci:

1. Při nákupu:
Nakupujte produkty netestované na zvířatech. Seznam u nás dostupných značek naleznete zde.

2. Napište dopis:
Máte svou oblíbenou značku, která nemá certifikát HCS/HHPS? Můžete napsat jejím zástupcům o Vašem zájmu o netestované produkty a o certifikátu HCS/HHPS (včetně odkazu na naše stránky) – pokud projeví zájem o etickou stánku výrobků dostatečný počet lidí, je pravděpodobné, že společnost zváží možnosti tohoto certifikátu. Vzorový dopis (v češtině a angličtině) můžete ke stažení. (U nás je samozřejmě žádoucí psát česky českým výrobcům, ale pokud chcete oslovit i zahraniční značky, použijte dopis v anglickém jazyce a zašlete jej na adresu sídla firmy v cizině.)

3. Buďte informovaní:
Sledujte sekci novinky na našich stránkách a/nebo můžete sami zjišťovat informace o dostupnosti značek s certifikátem HCS v ČR, protože situace se mění a značek přibývá. Budeme rádi i za informace z Vaší strany.

4. Podepište petici za zákaz testování čisticích prostředků pro domácnost v EU.

5. Přispějte na naše aktivity:Darování jakékoliv finanční částky nám pomůže v naší soustavné práci na ušetření utrpení a životů laboratorních zvířat. Váš finanční příspěvek nám může pomoci s hrazením nákladů na tisk informačních materiálů, nákladů na jednání s firmami a zodpovědnými osobami, s uspořádáním informačního stánku apod. Číslo sbírkového účtu, kam můžete posílat příspěvky pro Svobodu zvířat: ČSOB Plzeň 235 379 860/0300.

 6. Zapojte se jako dobrovolník/dobrovolnice:

Potřebujeme především překlady z angličtiny, distribuci informačních materiálů, shánění podpisů pod petice atd. Podrobné informace najdete zde.