Otázky ke společnostem

Nemůžu najít konkrétní značku na vašich stránkách. Znamená to, že nemá certifikát?

Pokud vámi hledaná značka není v našem seznamu nebo v produktovém vyhledávači, potom tato společnost certifikát HCS/HHPS nemá. Vždy jsme však ochotni komunikovat s dalšími společnostmi, které o certifikaci mají zájem.

Všiml/a jsem si, že jedna společnost používá logo HCS/HHPS, ale nevěřím, že je certifikovaná. Co bych měl/a udělat?

Některé společnosti se bohužel snaží používat logo HCS/HHPS, aniž by certifikaci dostaly. Z tohoto důvodu doporučujeme, aby si nakupující prošel naše webové stránky, kde najde nejaktuálnější informace o certifikovaných značkách. Pokud uvidíte necertifikovanou značku používat naše logo, dejte nám prosím vědět.

Pokud společnost veřejně oznámí, že podala návrh na získání certifikátu HCS/HHPS nebo že „s HCS/HHPS spolupracuje“: můžu s klidným svědomím kupovat jejich produkty?

Taková tvrzení mohou být matoucí nebo dokonce nepravdivá, takže doporučujeme zákazníkům, aby nakupovali pouze produkty plně certifikovaných společností.

Proč certifikujete značky, jejichž mateřské společnosti certifikovány nejsou?

To, jestli společnost certifikát HCS/HHPS získá, záleží na tom, zda je schopná splnit všechna kritéria pro výrobu produktů bez krutosti. Korporátní vlastnictví samotné tuto schopnost neovlivňuje. Pokud procesy a monitoring dodavatelů společnosti přísná kritéria HCS/HHPS splňují, společnost certifikát získat může.

V globalizovaném trhu s kosmetikou je bohužel nevyhnutelné, že dojde k převzetí certifikované společnosti většími korporacemi, které certifikovány nejsou. Rozumíme, že tato skutečnost může ovlivňovat pohled některých zákazníků na etický status určité certifikované společnosti. Proto na tuto skutečnost jasně poukazujeme, abychom tak zákazníkům umožnili informovaný výběr.

V minulosti společnosti přicházely o certifikát HCS/HHPS kvůli tomu, že prodávaly své zboží v Číně. Proč se to teď změnilo a jak můžete zaručit, že k povinnému testování na zvířatech nedojde při vstupu produktů na čínský trh?

Po dvou letech diskuzí s úředními činiteli změnila Čína 1. července 2014 své předpisy tak, aby umožnila použití alternativ k testům na zvířatech pro většinu kosmetických produktů. Jako první krok už čínské úřady nevyžadují testy na zvířatech pro většinu kosmetických výrobků vyrobených v jejich zemi, včetně šamponů, líčidel, mnoha prostředků na péči o pleť a parfémů.

Společnosti, které takové produkty vyrábějí, se už nemusejí pro bezpečné testování registrovat u Centrální čínské agentury pro výživu a léčiva, která v minulosti testy na zvířatech zahájila. Místo toho teď výrobci mohou sami používat i alternativy k bezpečnostním testům na zvířatech a výsledky reportovat místnímu úřadu čínské agentury pro výživu a léčiva.

Je to ohromný pokrok, protože společnosti bez krutosti teď mohou své produkty prodávat v Číně bez testování na zvířatech.

Pokud chtějí ovšem kosmetické společnosti do Číny výrobky pouze dovážet, testování na zvířatech se zatím nevyhnou.