Otázky k logu

Mají všechny produkty certifikovaných společností na obalu logo se skákajícím králíčkem?

Podporujeme všechny certifikované společnosti v tom, aby logo se skákajícím králíčkem na svých obalech používaly, a aby tak zákazníkům usnadnily výběr produktů bez krutosti. Některé společnosti se rozhodnou logo neuvádět, avšak pokud v našem internetovém seznamu jsou, potom jsou všechny jejich výrobky certifikované, i když logo na výrobcích nemají.

Na obalech jsem viděl nápisy „netestováno na zvířatech“ nebo „proti testování na zvířatech“. Jak si mohu být jistý, že skutečně testovány nebyly?

Certifikát HCS/HHPS vznikl proto, aby poskytoval nakupujícím garanci ve změti hesel, které společnosti veřejně a mnohdy neprávem proklamují. Je to jediný ověřitelný způsob jak zjistit, že produkt ani jeho složky na zvířatech testovány nebyly.

Je logo se skákajícím králíčkem stále relevantní v Evropské unii vzhledem k zákazu testování kosmetiky na zvířatech z roku 2013?

Ano. Zákazy EU ohledně testování na zvířatech nejsou v mnoha ohledech tak důsledné jako naše kritéria pro získání certifikátu HCS/HHPS.