Je kosmetika Alverde/Avon/Oriflame testovaná na zvířatech?

Kosmetika Alverde má certifikát BDIH, který teoreticky zahrnuje netestování na zvířatech, ale bohužel obsahuje výjimky – složky může otestovat jiný subjekt než je výrobce nebo dodavatel. A tak mohou být některé složky na zvířatech testovány – více informací. Jestli se tak ve skutečnosti děje nebo ne, se dá jen velmi těžko zjistit.

Společnost Avon sama přiznává, že na zvířatech v některých případech testuje:

„Avon testy na zvířatech neprovádí s výjimkou případů požadovaných zákonem. Avon podniká ve více než 100 zemích a v malé hrstce z nich platí zákony, které testování na zvířatech vyžadují. Pokud bychom to měli začlenit do kontextu, znamená to, že Avon nabízí přibližně 9 000 výrobků ve více než 100 zemích a v roce 2011 bylo na zvířatech na základě požadavků zákona testováno méně než 0,3
% z tohoto množství.“

Jde o to, že Avon prodává výrobky v Číně, kde je kosmetika povinně přetestovávána na zvířatech. Nikdo je ovšem samozřejmě nenutí zde své výrobky prodávat.


To samé se týká společnosti Oriflame, která taktéž prodává výrobky v Číně a minimálně zde tedy na zvířatech testovat musí.

To samé se týká společnosti Oriflame, která taktéž prodává výrobky v Číně a minimálně zde tedy na zvířatech testovat musí.