Cruelty-Free International ECEAE

Nacházíte se na: úvodní » Novinky » Blíží se Světový den laboratorních zvířat - podpořte nás!


Blíží se Světový den laboratorních zvířat - podpořte nás!

Blíží se 24. duben, který je Světovým dnem laboratorních zvířat. Podpořte naši kampaň!

Tak jako každý rok, i letos Svoboda zvířat u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat připravuje několik aktivit, které mají za cíl informovat veřejnost o realitě pokusů na zvířatech a zase se o kousek přiblížit ke konečnému cíli, kterým je ukončení všech pokusů na zvířatech. V tomto roce jsme se rozhodli zaměřit na testování kosmetiky, neboť zákaz jejího testování na zvířatech bez výjimek, který měl začít platit od příštího roku, je nyní v ohrožení (Více informací). Je proto třeba o této skutečnosti co nejvíce informovat veřejnost a společně usilovat o zachování zákazu.

V úterý 24. 4. mezi 11. a 18. hodinou pořádáme na Náměstí Republiky v Praze informační stánek pro veřejnost. Na místě bude i několik dobrovolníků v maskách zvířat, kteří budou oslovovat kolemjdoucí a žádat je o podpis petice za zachování termínu zákazu testování kosmetiky na zvířatech.

Příští týden chceme k tomu tématu zahájit novou kampaň, která bude veřejnost informovat o situaci v oblasti testování kosmetiky a vyzývat k podpisu zmíněné petice. V rámci kampaně chceme vydat nový leták a umístit plakáty v prostředcích městské hromadné dopravy, aby se informace dostaly k široké veřejnosti.

Aby byla naše kampaň vidět, potřebujeme i Vaši pomoc. Podpořte prosím naši činnost jakýmkoli finančním prostředkem. Podpořit nás můžete několika způsoby:

1. Staňte se pravidelným dárcem
2. Věnujte nám jednorázový dar
3. Staňte se členem Svobody zvířat
4. Pošlete nám DMS

Pro naši kampaň jsou důležité i malé částky. Částky nad 1000,- Kč ročně jsou odečitatelné od základu daně, potvrzení Vám rádi zašleme. Děkujeme za Vaši pomoc!

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte Barboru Večlovou na emailu pokusy@svobodazvirat.cz.

Novinky

90 000 myší zabitých při krutém testování Botoxu

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje přední evropské organizace na ochranu zvířat, pořádají již pátý ročník Celoevropského týdne akcí proti testování Botoxu na zvířatech.

více

Tisíce králíků zachráněny od krutých testů chemických látek

Krutý test na králících je konečně odstraněn z legislativy EU! Nové změny evropského Nařízení REACH by mohly znamenat, že se teď tisíce králíků vyhnou vkapávání chemických látek do očí nebo vtírání do kůže.

více

Novinky ze světa kosmetiky bez krutosti

Český trh se stejně jako v minulých letech opět rozšířil o další značky kosmetiky s certifikátem HCS (Humánní kosmetický standard). Jedná se celkem o šest nových značek - Beauty Without Cruelty, Dermalogica, Faith in Nature, Manna Natur Kosmetikum, Raw Gaia a ZAO Essence of Nature.

více

»Archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena - Netestováno na zvířatech

výroba webových stránek ANTstudio.cz