Nacházíte se na: úvodní » Jak pomoci


Jak pomoci

Zapojte se a pomozte nám ukončit testování kosmetiky a prostředků pro domácnost na zvířatech.

Jak můžete pomoci:

1. Při nákupu:
Nakupujte produkty netestované na zvířatech. Seznam u nás dostupných značek naleznete zde.

2. Napište dopis:
Máte svou oblíbenou značku, která nemá certifikát HCS/HHPS? Můžete napsat jejím zástupcům o Vašem zájmu o netestované produkty a o certifikátu HCS/HHPS (včetně odkazu na naše stránky) – pokud projeví zájem o etickou stánku výrobků dostatečný počet lidí, je pravděpodobné, že společnost zváží možnosti tohoto certifikátu. Vzorový dopis (v češtině a angličtině) naleznete níže. (U nás je samozřejmě žádoucí psát česky českým výrobcům, ale pokud chcete oslovit i zahraniční značky, použijte dopis v anglickém jazyce a zašlete jej na adresu sídla firmy v cizině.)

3. Buďte informovaní:
Sledujte sekci novinky na našich stránkách a/nebo můžete sami zjišťovat informace o dostupnosti značek s certifikátem HCS v ČR, protože situace se mění a značek přibývá. Budeme rádi i za informace z Vaší strany.

4. Podepište petici za zákaz testování čisticích prostředků pro domácnost v EU.

5. Přispějte na naše aktivity:
Darování
jakékoliv finanční částky nám pomůže v naší soustavné práci na ušetření utrpení a životů laboratorních zvířat.

 6. Zapojte se jako dobrovolník/dobrovolnice:

Potřebujeme především překlady z angličtiny, distribuci informačních materiálů, shánění podpisů pod petice atd. Podrobné informace najdete zde.

Děkujeme Vám za pomoc. Věříme, že společně se nám podaří dosáhnout ukončení testování kosmetiky a prostředků pro domácnost na zvířatech.

 


Vytisknout stránku

Novinky

90 000 myší zabitých při krutém testování Botoxu

Členské organizace Evropské koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE), která sdružuje přední evropské organizace na ochranu zvířat, pořádají již pátý ročník Celoevropského týdne akcí proti testování Botoxu na zvířatech.

více

Tisíce králíků zachráněny od krutých testů chemických látek

Krutý test na králících je konečně odstraněn z legislativy EU! Nové změny evropského Nařízení REACH by mohly znamenat, že se teď tisíce králíků vyhnou vkapávání chemických látek do očí nebo vtírání do kůže.

více

Novinky ze světa kosmetiky bez krutosti

Český trh se stejně jako v minulých letech opět rozšířil o další značky kosmetiky s certifikátem HCS (Humánní kosmetický standard). Jedná se celkem o šest nových značek - Beauty Without Cruelty, Dermalogica, Faith in Nature, Manna Natur Kosmetikum, Raw Gaia a ZAO Essence of Nature.

více

»Archiv novinek

© Všechna práva vyhrazena - Netestováno na zvířatech

výroba webových stránek ANTstudio.cz